Hape menynë kryesore

Pohum, (maqedonisht: Поум/Poum) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Pohum
Поум
Fshat
Vendndodhja
Pohum is located in Republika e Maqedonisë
Pohum
Pohum
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Pohumas
Lartësia 1167 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 16′ 54″ Veri

20° 42′ 41″ Lindje

Popullsia 168 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 168 banorë nga të cilët 164 ishin Shqiptarë dhe 4 tjetër.[1]Lidhje të jashtmeRedakto