Tatesh i Epërm, (maqedonisht: Горно Татеши/Gorno Tateši) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Tatesh i Epërm
Горно Татеши
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.148
Emri i banorëveTateshar


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 219 shtëpi dhe 1.148 banorë nga të cilët 1144 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, 1 Vlleh dhe 2 tjetër.[1]Burimet Redakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtme Redakto