Vranishti (Strugë)

fshat në Maqedoni

Vranisht, (maqedonisht: Враниште/Vranište) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Vranisht
Враниште
Fshat
Викиекспедиција во Дримкол 129.jpg
Popullsia
 • Gjithsej1.517


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1 517 banorë nga të cilët 1 506 ishin Maqedonas, 4 Vlleh, 4 Serb, dhe 3 tjetër.[1]BurimetRedakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtmeRedakto