Vranishti (Strugë)

fshat në Maqedoni

Vranisht, (maqedonisht: Враниште/Vranište) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Vranisht
Враниште
Fshat
noform
Vendndodhja
Vranisht is located in Maqedonia e Veriut
Vranisht
Vranisht
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 684 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 12′ 42″ Veri

20° 39′ 51″ Lindje

Popullsia 1517 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1 517 banorë nga të cilët 1 506 ishin Maqedonas, 4 Vlleh, 4 Serb, dhe 3 tjetër.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto