Belicë e Poshtme, (maqedonisht: Долна Белица/Dolna Belica; vllahisht: Beala di Ghios ose Beala di Cămpu) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Belicë e Poshtme
Долна Белица
Beala di Ghios/Beala di Cămpu
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.026
{{{postal_code_type}}}
6333


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1026 banorë nga të cilët 945 ishin Shqiptarë, 24 Vlleh, 17 Maqedonas, 1 Turk, 1 Serb dhe 38 tjetër.[1]Burimet

Redakto
  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.