Novosellë, (maqedonisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Novosellë
Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Maqedonia e Veriut
Novosellë
Novosellë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Novosellas
Lartësia 702 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 14′ 17″ Veri

20° 41′ 49″ Lindje

Popullsia 280 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Është vendbanim i banuar nga popullsia shqiptare dhe sipas vitit 2002 ka 280 banorë.[1]BurimetRedakto