Novosellë, (maqedonisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Novosellë
Ново Село
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej280
Emri i banorëveNovosellas


Demografia

Redakto

Është vendbanim i banuar nga popullsia shqiptare dhe sipas vitit 2002 ka 280 banorë.[1]Burimet

Redakto
  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.