Morovisht, (maqedonisht: Мороишта/Moroišta) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Morovisht
Мороишта
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej909


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 909 banorë nga të cilët 903 ishin Maqedonas, 2 Vlleh dhe 4 Serb.[1]Burimet

Redakto
  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtme

Redakto