Zhepin, (maqedonisht: Џепин/Džepin) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Zhepin
Џепин
Fshat
Vendndodhja
Zhepin is located in Maqedonia e Veriut
Zhepin
Zhepin
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Zhepinar
Lartësia 746 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 14′ 52″ Veri

20° 44′ 17″ Lindje

Popullsia 424 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 424 banorë nga të cilët 423 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto