Jabllanica

fshat në Maqedoni

Jabllanicë, (maqedonisht: Јабланица/Jablanica) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Jabllanicë
Јабланица
Fshat
noform
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Maqedonia e Veriut
Jabllanicë
Jabllanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 831 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 18′ 48″ Veri

20° 34′ 49″ Lindje

Popullsia 553 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 553 banorë nga të cilët 545 ishin Maqedonas, 1 Serb, dhe 7 tjetër. [1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto