Modriç, (maqedonisht: Модрич/Modrič) është nje fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Modriç
Модрич
Fshat
Vendndodhja
Modriç is located in Maqedonia e Veriut
Modriç
Modriç
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 781 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 21′ 59″ Veri

20° 34′ 23″ Lindje

Popullsia 170 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 438 banorë Maqedonas.[1]BurimetRedakto