Modriç, (maqedonisht: Модрич/Modrič) është nje fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Modriç
Модрич
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej170


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 438 banorë Maqedonas.[1]Burimet Redakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.