Llozhani

fshat në Maqedoni

Llozhan, (maqedonisht: Ложани/Ložani) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Llozhan
Ложани
Fshat
Vendndodhja
Llozhan is located in Maqedonia e Veriut
Llozhan
Llozhan
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 13′ 37″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Popullsia 778 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Është i banuar nga 778 banorë Maqedonas, sipas regjistrimit të popullsisë të mbajtur më 2002.[1]BurimetRedakto