Llozhan, (maqedonisht: Ложани/Ložani) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Llozhan
Ложани
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej778


Demografia Redakto

Është i banuar nga 778 banorë Maqedonas, sipas regjistrimit të popullsisë të mbajtur më 2002.[1]Burimet Redakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.