Zbazhd, (maqedonisht: Збажди/Žbaždi) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Zbazhd
Збажди
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej10


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 10 banorë Maqedonas.[1]Burimet Redakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.