Zbazhdi

fshat në Maqedoni

Zbazhd, (maqedonisht: Збажди/Žbaždi) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Zbazhd
Збажди
Fshat
noform
Vendndodhja
Zbazhd is located in Maqedonia e Veriut
Zbazhd
Zbazhd
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1252 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 21′ 0″ Veri

20° 40′ 22″ Lindje

Popullsia 10 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 10 banorë Maqedonas.[1]BurimetRedakto