Zhepini

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Zhepina)

Zhepin, (maqedonisht: Џепин/Džepin) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Zhepin
Џепин
Fshat
Popullsia
 • Total424
Demonym(s)Zhepinar


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 424 banorë nga të cilët 423 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto