Baralec (serbisht: Бараљевац/Baraljevac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Baralec
Бараљевац
Fshat
Vendndodhja
Baralec is located in Serbia
Baralec
Baralec

Koordinatat: 42°22′47″V 21°53′44″L / 42.37972°V 21.89556°L / 42.37972; 21.89556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 22′ 47″ Veri

21° 53′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto