Drezhnicë (serbisht: Дрежница/Drežnica) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Drezhnicë
Дрежница
Fshat
Vendndodhja
Drezhnicë is located in Serbia
Drezhnicë
Drezhnicë

Koordinatat: 42°24′11″V 21°53′9″L / 42.40306°V 21.88583°L / 42.40306; 21.88583

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 11″ Veri

21° 53′ 9″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto