Sebrat (serbisht: Себрат/Sebrat) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Sebrat
Себрат
Fshat
Vendndodhja
Sebrat is located in Serbia
Sebrat
Sebrat

Koordinatat: 42°21′17″V 21°49′20″L / 42.35472°V 21.82222°L / 42.35472; 21.82222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 21′ 17″ Veri

21° 49′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto