Pretinë (serbisht: Претина/Pretina) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Pretinë
Претина
Fshat
Vendndodhja
Pretinë is located in Serbia
Pretinë
Pretinë

Koordinatat: 42°21′03″V 21°51′17″L / 42.35083°V 21.85472°L / 42.35083; 21.85472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 21′ 03″ Veri

21° 51′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto