Trejak (serbisht: Трејак/Trejak) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Trejak
Трејак
Fshat
Vendndodhja
Trejak is located in Serbia
Trejak
Trejak

Koordinatat: 42°23′44″V 21°51′39″L / 42.39556°V 21.86083°L / 42.39556; 21.86083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 23′ 44″ Veri

21° 51′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto