Ruscë (serbisht: Русце/Rusce) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Ruscë
Русце
Fshat
Vendndodhja
Ruscë is located in Serbia
Ruscë
Ruscë

Koordinatat: 42°24′44″V 21°57′15″L / 42.41222°V 21.95417°L / 42.41222; 21.95417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 44″ Veri

21° 57′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto