Lilancë (serbisht: Љиљанце/Ljiljance) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Lilancë
Љиљанце
Fshat
Vendndodhja
Lilancë is located in Serbia
Lilancë
Lilancë

Koordinatat: 42°26′6″V 21°48′44″L / 42.43500°V 21.81222°L / 42.43500; 21.81222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 26′ 6″ Veri

21° 48′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto