Levosojë (serbisht: Левосоје/Levosoje) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Levosoja
Левосоје
Fshat
Vendndodhja
Levosoja is located in Serbia
Levosoja
Levosoja

Koordinatat: 42°26′14″V 21°44′32″L / 42.43722°V 21.74222°L / 42.43722; 21.74222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 26′ 14″ Veri

21° 44′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto