Gjergjec (serbisht: Ђорђевац/Đorđevac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Gjergjec
Ђорђевац
Fshat
Vendndodhja
Gjergjec is located in Serbia
Gjergjec
Gjergjec

Koordinatat: 42°34′25″V 21°46′35″L / 42.57361°V 21.77639°L / 42.57361; 21.77639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1088 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 34′ 25″ Veri

21° 46′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto