Spançec (serbisht: Спанчевац/Spančevac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Spançec
Спанчевац
Fshat
Vendndodhja
Spançec is located in Serbia
Spançec
Spançec

Koordinatat: 42°21′45″V 21°51′22″L / 42.36250°V 21.85611°L / 42.36250; 21.85611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 21′ 45″ Veri

21° 51′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto