Vogancë (serbisht: Воганце/Vogance) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Vogancë
Воганце
Fshat
Vendndodhja
Vogancë is located in Serbia
Vogancë
Vogancë

Koordinatat: 42°20′42″V 21°55′13″L / 42.34500°V 21.92028°L / 42.34500; 21.92028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 20′ 42″ Veri

21° 55′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto