Sejacë (serbisht: Сејаце/Sejace) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Sejacë
Sejace
Fshat
Vendndodhja
Sejacë is located in Serbia
Sejacë
Sejacë

Koordinatat: 42°22′30″V 21°55′56″L / 42.37500°V 21.93222°L / 42.37500; 21.93222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 22′ 30″ Veri

21° 55′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto