Klinoc (serbisht: Клиновац/Klinovac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Klinoc
Клиновац
Fshat
Vendndodhja
Klinoc is located in Serbia
Klinoc
Klinoc

Koordinatat: 42°25′9″V 21°52′20″L / 42.41917°V 21.87222°L / 42.41917; 21.87222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 25′ 9″ Veri

21° 52′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto