Bozhinjec (serbisht: Божињевац/Božinjevac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Bozhinjec
Божињевац
Fshat
Vendndodhja
Bozhinjec is located in Serbia
Bozhinjec
Bozhinjec

Koordinatat: 42°25′57″V 21°45′35″L / 42.43250°V 21.75972°L / 42.43250; 21.75972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 25′ 57″ Veri

21° 45′ 35″ Lindje

DemografiRedakto

StatistikatRedakto

Ndryshimi i popullsisë gjat shek XIX

viti nr. i popullsisë Grafiku
1948 126 [[]]
1953 144
1961 199
1971 339
1981 308
1991 322
2002 388

Lidhje të jashtmeRedakto