Kushticë (serbisht: Куштица/Kuštica) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Kushticë
Куштица
Fshat
Vendndodhja
Kushticë is located in Serbia
Kushticë
Kushticë

Koordinatat: 42°22′38″V 21°51′56″L / 42.37722°V 21.86556°L / 42.37722; 21.86556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 22′ 38″ Veri

21° 51′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto