Kosharnë (serbisht: Кошарно/Košarno) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Kosharnë
Кошарно
Fshat
Vendndodhja
Kosharnë is located in Serbia
Kosharnë
Kosharnë

Koordinatat: 42°24′4″V 21°49′6″L / 42.40111°V 21.81833°L / 42.40111; 21.81833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 4″ Veri

21° 49′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto