Svetapetkë (serbisht: Света Петка/Sveta Petka) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Svetapetkë
Света Петка
Fshat
Vendndodhja
Svetapetkë is located in Serbia
Svetapetkë
Svetapetkë

Koordinatat: 42°23′43″V 21°53′14″L / 42.39528°V 21.88722°L / 42.39528; 21.88722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 23′ 43″ Veri

21° 53′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto