Klenik (serbisht: Кленике/Klenike) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Klenik
Кленике
Fshat
Vendndodhja
Klenik is located in Serbia
Klenik
Klenik

Koordinatat: 42°23′23″V 21°53′20″L / 42.38972°V 21.88889°L / 42.38972; 21.88889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 547 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 23′ 23″ Veri

21° 53′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto