Kërshevicë (serbisht: Кршевица/Krševica) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Kërshevicë
Кршевица
Fshat
Vendndodhja
Kërshevicë is located in Serbia
Kërshevicë
Kërshevicë

Koordinatat: 42°26′35″V 21°51′35″L / 42.44306°V 21.85972°L / 42.44306; 21.85972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 26′ 35″ Veri

21° 51′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto