Novosella e Poshtme (Bujanoc)

Novosellë e Poshtme (serbisht: Доње Ново Село/Donje Novo Selo) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Novosellë e Poshtme
Доње Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novosellë e Poshtme is located in Serbia
Novosellë e Poshtme
Novosellë e Poshtme

Koordinatat: 42°22′46″V 21°46′29″L / 42.37944°V 21.77472°L / 42.37944; 21.77472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 22′ 46″ Veri

21° 46′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto