Nesalcë (serbisht: Несалце/Nesalce) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Nesalcë
Несалце
Fshat
Vendndodhja
Nesalcë is located in Serbia
Nesalcë
Nesalcë

Koordinatat: 42°25′8″V 21°42′30″L / 42.41889°V 21.70833°L / 42.41889; 21.70833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 25′ 8″ Veri

21° 42′ 30″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto