Uzova (Bujanoc)

vendbanim

Uzovë (serbisht: Узово/Uzovo) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Uzovë
Узово
Fshat
Vendndodhja
Uzovë is located in Serbia
Uzovë
Uzovë

Koordinatat: 42°19′51″V 21°49′55″L / 42.33083°V 21.83194°L / 42.33083; 21.83194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 19′ 51″ Veri

21° 49′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto