Novosellë (serbisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Novosellë
Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Serbia
Novosellë
Novosellë

Koordinatat: 42°35′47″V 21°48′53″L / 42.59639°V 21.81472°L / 42.59639; 21.81472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1061 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 47″ Veri

21° 48′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto