Gramadë (serbisht: Грамада/Gramada) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Gramadë
Грамада
Fshat
Vendndodhja
Gramadë is located in Serbia
Gramadë
Gramadë

Koordinatat: 42°24′8″V 21°41′34″L / 42.40222°V 21.69278°L / 42.40222; 21.69278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 8″ Veri

21° 41′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto