Llukarcë (serbisht: Лукарце/Lukarce) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Llukarcë
Лукарце
Fshat
Vendndodhja
Llukarcë is located in Serbia
Llukarcë
Llukarcë

Koordinatat: 42°22′20″V 21°49′5″L / 42.37222°V 21.81806°L / 42.37222; 21.81806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 22′ 20″ Veri

21° 49′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto