Jastrebacë (serbisht: Јастребац/Jastrebac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Jastrebacë
Јастребац
Fshat
Vendndodhja
Jastrebacë is located in Serbia
Jastrebacë
Jastrebacë

Koordinatat: 42°24′22″V 21°50′14″L / 42.40611°V 21.83722°L / 42.40611; 21.83722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 22″ Veri

21° 50′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto