Staracë (serbisht: Старац/Starac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Staracë
Старац
Fshat
Vendndodhja
Staracë is located in Serbia
Staracë
Staracë

Koordinatat: 42°21′8″V 21°52′18″L / 42.35222°V 21.87167°L / 42.35222; 21.87167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 21′ 8″ Veri

21° 52′ 18″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto