Zhuzhelicë (serbisht: Жужељица/Žuželjica) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Zhuzhelicë
Жужељица
Fshat
Vendndodhja
Zhuzhelicë is located in Serbia
Zhuzhelicë
Zhuzhelicë

Koordinatat: 42°26′37″V 21°47′27″L / 42.44361°V 21.79083°L / 42.44361; 21.79083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 26′ 37″ Veri

21° 47′ 27″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto