Zhbevcë (serbisht: Жбевац/Žbevac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Zhbevcë
Жбевац
Fshat
Vendndodhja
Zhbevcë is located in Serbia
Zhbevcë
Zhbevcë

Koordinatat: 42°26′54″V 21°50′8″L / 42.44833°V 21.83556°L / 42.44833; 21.83556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 26′ 54″ Veri

21° 50′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto