Batahir është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Batahir
Fshat
Vendndodhja
Batahir is located in Kosova
Batahir
Batahir
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 52″ Veri

20° 52′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto