Shipol është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Shipol
Qytezë
Vendndodhja
Shipol is located in Kosova
Shipol
Shipol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 49″ Veri

20° 50′ 56″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto