Reka (Mitrovicë)

fshat ne Kosove

Rekë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Prronas dhe Lumëz.

Rekë
Lumëz
Fshat
Vendndodhja
Rekë is located in Kosova
Rekë
Rekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 837 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 14″ Veri

20° 54′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto