Vidomiriqi

fshat në Kosovë

Vidomiriq është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Vitmir dhe Bregas.

Vidomiriq
Bregas
Fshat
Vendndodhja
Vidomiriq is located in Kosova
Vidomiriq
Vidomiriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 42″ Veri

20° 48′ 35″ Lindje

Popullsia 195 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 195 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto