Vidomiriqi

fshat në Kosovë

Vidomiriq është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Vitmir dhe Bregas.

Vidomiriq
Bregas
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej195

Demografia Redakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 195 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet Redakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme Redakto