Kutlloc është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shullan.

Kutlloc
Shullan
Fshat
Vendndodhja
Kutlloc is located in Kosova
Kutlloc
Kutlloc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 878 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 4″ Veri

20° 55′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto