Magjera (Mitrovicë)

fshat të Kosovë

Magjerë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Magjerë
Fshat
Vendndodhja
Magjerë is located in Kosova
Magjerë
Magjerë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 0″ Veri

20° 54′ 45″ Lindje

Popullsia 55 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 55 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto