Zabërgja (Mitrovicë)

fshat në Kosovë

Zabërgjë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rogam dhe Lajthisht.

Zabërgjë
Lajthisht
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej70

Demografia

Redakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 70 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet

Redakto
  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme

Redakto