Rrëzhanë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Rrëzhanë
Fshat
Vendndodhja
Rrëzhanë is located in Kosova
Rrëzhanë
Rrëzhanë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 21″ Veri

21° 0′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto