Zijaçë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Zijaçë
Fshat
Vendndodhja
Zijaçë is located in Kosova
Zijaçë
Zijaçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 57″ Veri

20° 53′ 42″ Lindje

Popullsia 17 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 17 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 9 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto